Domy studenckie

Studenci Politechniki Częstochowskiej mogą ubiegać się o miejsca w Domu Studenckim. Pierwszeństwo w przyznawaniu miejsca w domu studenckim przysługuje studentowi, któremu codzienny dojazd do uczelni uniemożliwiałby lub w znaczącym stopniu utrudniał studiowanie i który znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Politechnika Częstochowska dysponuje ponad 1900 miejscami w trzech domach studenckich:

  • DS nr 7 "Herkules", ul. Sowińskiego 40/48
  • DS nr 5 "Maluch", ul. Dekabrystów 26/30
  • DS nr 2 "Bliźniak", ul. Akademicka 5

W każdym z akademików mieszczą się kluby studenckie, sklepiki spożywcze, aneksy kuchenne, punkty usługowe ksero, sale cichej nauki, sale TV, sale treningowe-siłownie. W ostatnich latach wyremontowano wszystkie akademiki. W "nowych" akademikach do dyspozycji studentów są pokoje dwu i trzyosobowe z aneksem sanitarno-gospodarczym i stałym dostępem do internetu. Prace remontowe oraz wymiana wyposażenia pokoi przyczyniły się do podniesienia standardu mieszkaniowego.

Bliższych informacji udziela Dział Domów Studenckich - telefon (034) 325-02-62

Domy Studenckie:
Dom Studenta "Herkules" tel. (034) 325-04-95
Dom Studenta "Maluch" tel. (034) 325-02-33
Dom Studenta "Bliźniak" tel. (034) 325-04-72

Wszystkich studentów zainteresowanych zamieszkaniem w jednym z Domów Studenckich Politechniki Częstochowskiej zachęcamy do zapoznania się z zasadami funkcjonowania Domów Studenckich Politechniki Częstochowskiej.